Cichy Fragles

skocz do treści

A co na to media?

Dodane: 21 maja 2018, w kategorii: Absurdy

Naszła mnie ostatnio myśl: jak w realnym świecie wyglądałyby relacje medialne o wydarzeniach z popularnych filmów? Jak to zwykle bywa, jest tylko jeden sposób, żeby się przekonać – wysmarowałem zatem kilka przykładów. Naturalnie mam nadzieję, że zechcecie dopisać więcej w komentarzach.


Pulp Fiction

Kuriozalny napad na restaurację: dwoje młodocianych bandytów trafiło na… dwóch innych bandytów. Wszyscy byli uzbrojeni, do strzelaniny jednak nie doszło – po kilku minutach negocjacji napastnicy doszli do porozumienia i cała czwórka opuściła restaurację, oddalając się w nieznanym kierunku. Jak dotąd nie ujęto żadnego ze sprawców.
Strzelanina w mieszkaniu boksera Butcha C. Wezwana przez sąsiadów policja znalazła zwłoki mężczyzny w łazience. Denat został zidentyfikowany jako znany policji Vincent V., podejrzewany o współpracę z mafią. Trwają poszukiwania Butcha C. – ktokolwiek zna jego aktualne miejsce pobytu, jest proszony o kontakt z policją.

Terminator

Wczoraj w godzinach wieczornych miała miejsce eksplozja cysterny z paliwem na placu przed fabryką. W wybuchu nikt nie ucierpiał, natomiast wewnątrz fabryki policja znalazła zwłoki niezidentyfikowanego młodego mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że zamierzał on dokonać serii zniszczeń za pomocą bomb domowej roboty i zginął po przypadkowym zdetonowaniu jednej z nich. Motywy jego działania pozostają zagadką.

Terminator 2

Uzbrojony mężczyzna wtargnął do szpitala psychiatrycznego, zabił jednego z pracowników, a innego ranił, po czym uciekł wraz z przebywającą od kilku lat na oddziale zamkniętym Sarą C. Mężczyźnie towarzyszył nastoletni chłopiec, prawdopodobnie syn Sary C. W pościg za całą trójką ruszył znajdujący się przypadkowo na miejscu policjant; jego los jest jak dotąd nieznany.
Dantejskie sceny w siedzibie firmy Cyberdyne: jeden z jej pracowników, Miles D., wdarł się nocą do budynku w towarzystwie dwóch lub trzech niezidentyfikowanych jak dotąd osób, po czym zabarykadował się i rozłożył ładunki wybuchowe. Jeden z jego towarzyszy otworzył ogień z karabinu maszynowego do przybyłej na miejsce policji, raniąc wielu funkcjonariuszy, cudem jednak nikogo nie zabijając. Mimo interwencji antyterrorystów, Miles D. zdołał zdetonować ładunki, ginąc w eksplozji i doszczętnie niszcząc budynek. Jego towarzysze zdążyli wcześniej uciec samochodem – w pościg ruszył policyjny helikopter, który jednak został przez nich zestrzelony kilka kilometrów dalej. Uciekinierzy włamali się następnie do huty żelaza, gdzie dokonali niewielkich zniszczeń, po czym ślad po nich zaginął. Ich tożsamość, jak również motywy działania, pozostają nieznane; akcja policyjna trwa.

Obcy

Utracono kontakt z kosmicznym frachtowcem Nostromo. Jedna z radiostacji zarejestrowała sygnał wysyłany przed samozniszczeniem statku, nieznane są jednak przyczyny, dla których miałoby ono nastąpić – załoga nie zgłaszała wcześniej żadnych problemów. Trwają próby namierzenia kapsuły ratunkowej.

Obcy 2

Sensacyjne odkrycie: odnaleziono kapsułę ratunkową z zaginionego 57 lat temu frachtowca Nostromo. Na pokładzie znajdowała się jedyna ocalała członkini załogi, Ellen Ripley. Niestety, w wyniku długotrwałej hibernacji doznała ona poważnych uszkodzeń mózgu, skutkujących zanikami pamięci i urojeniami; przyczyny zniknięcia statku pozostają więc nadal niewyjaśnione.
Utracono kontakt z kolonią na LV-426. Przyczyny zerwania łączności nie są znane, na miejsce zostanie wysłana ekspedycja ratunkowa.
Druga ekspedycja ratunkowa wysłana na LV-426 po utracie kontaktu z poprzednią, zastała kolonię całkowicie zniszczoną, naprawdopodobniej przez eksplozję reaktora atomowego. Nie udało się znaleźć żadnych ocalałych, nieznany pozostaje los pierwszej ekspedycji, jak również przyczyny tragedii. Trwa śledztwo, jednak wobec skali zniszczeń wątpliwe jest znalezienie jakichkolwiek odpowiedzi.

Obcy 3

Zamieszki w kolonii karnej na Fiorina 161; około trzydziestu ofiar śmiertelnych. Sytuacja została opanowana przez przysłany oddział interwencyjny.

Obcy 4

PILNE: Statek kosmiczny USM Auriga eksplodował podczas wchodzenia w ziemską atmosferę nad Afryką Południową. Przyczyna katastrofy ani liczba ofiar nie jest znana.


A co by o tym wszystkim napisały polskie portale?

Internauci jak zwykle nie zawiedli! Zobacz MEMY!

Komentarze

Podobne wpisy