Cichy Fragles

skocz do treści

Osiem lat bloga

Dodane: 29 maja 2016, w kategorii: Prywata

Ósmy rok blogowania był czasem zmian: odwrót (niecałkowity, ale jednak) od recenzowania książek, porzucenie paru innych świeckich tradycji, wyprowadzka z Joggera (niech mu ziemia lekką będzie) – no i niestety też bezprecedensowy spadek częstotliwości pisania, po części spowodowany postanowieniem przejścia w końcu z ilości w jakość, po części narastającym syndromem Blutfelda (narastającym w tym sensie, że coraz więcej rzeczy wydaje mi się zbyt oczywistymi, by o nich pisać), a po części też niestety niedostatkiem weny i zapału.

W efekcie popełniłem przez ten czas raptem 35 wpisów, czyli mocno poniżej dotychczasowego antyrekordu – za to zebrały one 280 komentarzy, co daje równo osiem komciów na wpis, czyli całkiem blisko rekordu pozytywnego.

Rekord udałoby się pewnie nawet pobić, gdyby nie nieudany eksperyment z Disqusem: zdecydowałem się go spróbować z powodu problemów z dodawaniem komentarzy przez Joggera, próbowałem przez jedenaście wpisów – i okazało się, że zebrały one w sumie raptem 40 komentarzy, czyli nawet nie połowę średniej. Po przesiadce na WordPressa oczywiście zatem wróciłem do standardowego systemu komentowania i odchodzić od niego już nie zamierzam.

Wobec małej liczby wpisów niniejszym porzucam jeszcze jedną tradycję – zamiast 2x top 10, teraz będzie 3x top 3:

Najpopularniejsze wpisy

 1. Dlaczego nie będziemy żyć wiecznie
 2. Książka vs film: Marsjanin
 3. Największa liczba na świecie

Najwięcej komentarzy

 1. Genocyd nienarodzonych (41)
 2. Niezależne media (25)
 3. Wymioty o cytrynowym smaku (17)

Inne polecane wpisy

 1. Świnie i teorie spiskowe
 2. W co wierzący nie wierzą
 3. Dlaczego większość nie musi mieć racji

Z kolejnej tradycji też chyba przyjdzie zrezygnować, bo z roku na rok coraz trudniej znaleźć coś zabawnego – ale tym razem jeszcze się jako tako udało:

Referral fun

 • co je apostrof
 • efekty wlania coli do kurczaka
 • etniczni widzowie pulchnego niedźwiedzia
 • jak cicho wymiotować
 • jak cynicznie kogos zgasic
 • oddam kozy
 • nie polecam w kozach
 • skurwiałe ateistyczne trolle
 • swinia poziom 13

Przy okazji pozdrowienia dla czytelniczki, która zapomniała kiedyś nazwy mojego bloga i bezskutecznie próbowała go szukać pod frazą… „smętny gremlin”.


Na koniec chciałbym zwrócić uwagę, że po przeprowadzce na WordPressa nie jestem już skrępowany ograniczeniami technicznymi Joggera, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje co do funkcjonalności bloga – jeśli macie jakieś życzenia (FB Connect dla komentatorów? powiadomienia na Jabbera?), proszę je śmiało zgłaszać. Nie obiecuję, że wszystko zaimplementuję, ale na pewno wezmę każdy głos pod uwagę.


Komentarze

Podobne wpisy